Intel Celeron SL5XQ Socket 370 1000MHz/128/100/1.75V Vintage Retro CPU
Intel Celeron SL5XQ Socket 370 1000MHz/128/100/1.75V Vintage Retro CPU
Couldn't load pickup availability
Intel Celeron SL5XQ Socket 370 1000MHz/128/100/1.75V Vintage Retro CPU
| Specification | Details |
|---|---|
| Processor Model | Intel Celeron 1000 MHz |
| S-Spec | SL5XQ |
| Core | Coppermine |
| Frequency | 1000 MHz |
| Front-Side Bus (FSB) | 100 MHz |
| L2 Cache | 128 KB |
| Socket | Socket 370 |
| Voltage | 1.75 V |
| Instruction Set | MMX, SSE |
| Cores / Threads | 1 / 1 |
Share

PLEASE NOTE: Some products may have more than one piece available in quantity, so the one you receive might not be the exact one pictured. But images are not deceptive. The item you'll receive will be the same or better condition than pictured.