Intel Pentium III SL44G Socket 370 550E/256/100/1.65V Vintage Retro CPU
Intel Pentium III SL44G Socket 370 550E/256/100/1.65V Vintage Retro CPU
Couldn't load pickup availability
Intel Pentium III SL44G Socket 370 550E/256/100/1.65V Vintage Retro CPU
| Specification | Details |
|---|---|
| Processor Model | Intel Pentium III 550E |
| S-Spec | SL44G |
| Core | Coppermine |
| Frequency | 550 MHz |
| Front-Side Bus (FSB) | 100 MHz |
| L2 Cache | 256 KB |
| Socket | Socket 370 |
| Voltage | 1.65 V |
| Instruction Set | MMX, SSE |
| Cores / Threads | 1 / 1 |
Share

PLEASE NOTE: Some products may have more than one piece available in quantity, so the one you receive might not be the exact one pictured. But images are not deceptive. The item you'll receive will be the same or better condition than pictured.