Intel Pentium III SL5DV Socket 370 1000MHz/256/133/1.75V Vintage Retro CPU
Intel Pentium III SL5DV Socket 370 1000MHz/256/133/1.75V Vintage Retro CPU
Couldn't load pickup availability
Intel Pentium III SL5DV Socket 370 1000MHz/256/133/1.75V Vintage Retro CPU
| Specification | Details |
|---|---|
| Processor Model | Intel Pentium III 1000 MHz |
| S-Spec | SL5DV |
| Core | Coppermine |
| Frequency | 1000 MHz |
| Front-Side Bus (FSB) | 133 MHz |
| L2 Cache | 256 KB |
| Socket | Socket 370 |
| Voltage | 1.75 V |
| Instruction Set | MMX, SSE |
| Cores / Threads | 1 / 1 |
Share

PLEASE NOTE: Some products may have more than one piece available in quantity, so the one you receive might not be the exact one pictured. But images are not deceptive. The item you'll receive will be the same or better condition than pictured.